Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
fot. freepik
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła #Gospodyń Wiejskich z całej Polski do udziału w Konkursie pt. „Piękno tradycji w świątecznej kartce - magia Bożego Narodzenia”. Jego celem jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia z różnych regionów Polski, a także promowanie rękodzieła, sztuki ludowej oraz regionalnych zwyczajów świątecznych.
O Konkursie
Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy pokolenia, przypominając o bogactwie tradycji i zwyczajów. Konkurs ma na celu zaprojektowanie świątecznej kartki, która będzie odzwierciedlała te tradycje. Zwycięska praca będzie stanowiła oficjalną kartkę KOWR. Będzie powielona i rozesłana do partnerów i współpracowników przez przedstawicieli kierownictwa.
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przygotowanie kartki świątecznej, która będzie inspirowana tradycjami Bożego Narodzenia w danym regionie kraju. Liczy się zarówno pomysłowość, jak i staranność wykonania, a także sposób przedstawienia lokalnych obyczajów, symboli i motywów związanych z tym wyjątkowym czasem.
Zasady Konkursu:
Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Zasady udziału w nim określa Regulamin.
Prace konkursowe: każde Koło może zgłosić tylko jedną kartkę wykonaną przy użyciu dowolnej techniki. Szczegółowe parametry kartki określa Regulamin.
Motyw: praca konkursowa powinna nawiązywać do tradycji Bożego Narodzenia charakterystycznych dla danego regionu Polski.
Termin zgłoszeń: Formularz zgłoszeniowy wraz z projektem kartki należy przesyłać do 30 listopada – zgodnie z zasadami Regulaminu.
Ocena: prace będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję, która weźmie pod uwagę kreatywność, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania.
Nagroda: nagrodą dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich będzie wizyta w jednej ze stadnin koni, nadzorowanej przez Organizatora i spotkanie podczas niej z przedstawicielem kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie prace Uczestników Konkursu zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w holu głównym siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia br.
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Konkursie, należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy. Zasady jego wypełniania zostały zawarte w Regulaminie Konkursu.
Cele Konkursu:
- prowadzenie i wsparcie działań promocyjnych, informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych dotyczących produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, stosownie do zadań ustawowych KOWR;
- promowanie i kultywowanie tradycji i lokalnych zwyczajów świątecznych z różnych regionów Polski;
- popularyzacja polskich tradycji świątecznych, szczególnie tych związanych ze sztuką ludową, rękodziełem i tradycjami bożonarodzeniowymi;
- promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Konkurs to także doskonała okazja do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, a także do edukowania młodszych pokoleń o wartości tradycji i ich znaczeniu w kształtowaniu tożsamości kulturowej.
W przypadku pytań dotyczących Konkursu, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: rzecznik@kowr.gov.pl.
Zapraszamy do udziału w Konkursie!
Materiały
Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy
Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Czytaj również
- Losowanie hulajnóg dla dzieci rolników. Wybrano 100 laureatów
- "Szkoła międzypokoleniowa”. Cyfrowy projekt łączący uczniów i seniorów
- Wyniki konkursu "Gęś filmowa". Napłynęło kilkaset prac
- Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
- Ogólnopolskie Konkursy PSP 2025. Zapoznaj się z regulaminem
Dodaj komentarz
Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie
Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.
(czytaj więcej)Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?
Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!