Akcja znakowania rowerów. Inicjatywa C.H.Rondo

fot. KMP Bydgoszcz
Dzielnicowi z bydgoskiego Błonia znakowali rowery przy ulicy Kruszwickiej #1 w Bydgoszczy. Akcję zorganizowało C.H. Rondo z okazji rozpoczynającego się sezonu rowerowego. Zainteresowanych nie brakowało. Policjanci oznakowali 86 rowerów.
Znakowanie rowerów, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Funkcjonariusze oznakowali aż 86 jednośladów. Była to już kolejna tego typu akcja na terenie C.H. Rondo i zapewne nie ostatnia. Zbiegła się ona z rozpoczynającym się długim weekendem majowym. Wolny czas zachęcał do rowerowych wycieczek, ale również do zadbania o własny jednoślad i zabezpieczenia go przed kradzieżą.
Podczas tego przedsięwzięcia, policjanci przybliżali pracę dzielnicowego, udzielali także praktycznych wskazówek, jak uniknąć kradzieży rowerów oraz przypominali zasady bezpiecznego poruszania się rowerem.
„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”, jest programem prewencyjnym realizowanym przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy.
Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tak zwanego dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji.
Rejestracja jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą.
Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Oznaczenie numerowe można nanosić również na inne elementy roweru np. na "widelcu".
Jednocześnie informujemy, że naniesienie numeru jest ingerencją w strukturę ramy roweru. Numer identyfikacyjny jest trwale naniesiony na ramę. Właściciel roweru, który decyduje się na jego oznakowanie dobrowolnie wyraża zgodę na wprowadzenie tego typu zmiany.
Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce, a dane z karty zostają wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.
Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty :
- karta gwarancyjna,
- paragon zakupu / faktura,
- dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).
Właścicieli jednośladów zachęcamy do ich oznakowania. Pod linkiem znajdą Państwo harmonogram znakowania rowerów. W trakcie trwania akcji nie obowiązuje rejonizacja.
Zapraszamy
Materiał: KMP Bygdoszcz
Czytaj również
- Stracił ponad 130 tysięcy złotych. Zainwestował w fałszywą giełdę
- „Bezpieczny rowerzysta” Podsumowanie działań na drogach Bydgoszczy i powiatu
- Powiatowe Eliminacje OTWP. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny
- Bus uderzył w drzewo. Autem podróżowało 5 osób
- Fiatem wjechał w drzewo. Na ulicę wybiegła zwierzyna
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!