Dziś mamy 16 maja 2026, sobota, imieniny obchodzą:
08 lutego 2025

Dom stanął w płomieniach. Rodzina potrzebuje pomocy przy odbudowie

fot. pow.

fot. pow.

W piątkowy poranek tj. 7 lutego 2025 roku, nasza rodzina przeżyła niewyobrażalną tragedię#. Dom w miejscowości Wysoka stanął w płomieniach.

Na szczęście, w tej tragicznej chwili, 7-osobowa rodzina zdążyła uciec z płonącego budynku, ratując swoje życie. Cztery osoby dorosłe oraz troje dzieci (w tym niemowlę) opuściły dom w ostatniej chwili, dzięki czemu uniknęli najgorszego. Choć tragedia dotknęła ich w sposób niewyobrażalny, najważniejsze jest, że wszyscy są cali i bezpieczni.

Po pożarze konieczna jest wymiana dachu, gdyż spłonęło całe poddasze, w tym pomieszczenia mieszkalne. Druga część budynku została zalana podczas akcji ratunkowej, co wiąże się z dodatkowymi kosztami napraw.

Jako rodzina staramy się pomóc jak tylko możemy, jednak nie jesteśmy w stanie udźwignąć tego całego finansowego kosztu. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc – każde, nawet najmniejsze wsparcie, będzie na wagę złota. Chcemy, aby bliscy nam Pogorzelcy mogli jak najszybciej odbudować swój dom i wrócić do niego, czując się bezpiecznie oraz komfortowo.

Chcemy jeszcze nadmienić że, osoby które straciły mienię w pożarze, zawsze były i są gotowe pomagać innym. Teraz nadszedł czas, byśmy to my, jako społeczność, wsparli ich w tej trudnej chwili.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się pomóc! Link do zbiórki.

Źródło: pomagamy.pl

Oceń artykuł: 27 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Dziś "Zimna Zośka". Pogoda zgodna z tradycją

Zimna Zośka przywitała nas dziś deszczem# i chłodną pogodą. 15 maja to dzień świętej Zofii, który kończy okres tzw. „Zimnych Ogrodników” - trzech świętych: Pankracego, Serwacego i Bonifacego. Ich wspomnienia przypadają kolejno 12, 13 i 14 maja. W ludowych wierzeniach właśnie wtedy często nadchodziły nagłe ochłodzenia, silny wiatr i przymrozki, które mogły zaszkodzić uprawom oraz kwitnącym roślinom.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Rolnika. "Święty Izydor wołkami orze"

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy #Dzień Rolnika. To Wspomnienie św. Izydora Oracza – patrona rolników i ludzi pracujących na roli.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)