Małe kroki w wielki świat literatury. Wizyta przedszkolaków w bibliotece
fot. Biblioteka w Sicienku
W piątkowy poranek grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Ence Pence” #odwiedziła bibliotekę w Sicienku, by odkryć magiczny świat książek. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w takim miejscu, pełnym kolorowych okładek, cichych zakamarków i zapachu papieru.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku krótkich opowiadań z książki „Przedszkolaki z ulicy Morelowej” autorstwa Barbary Gawryluk. Historie o codziennych przygodach przedszkolaków wywołały wiele żywych reakcji – dzieci z łatwością utożsamiały się z bohaterami opowiadań. Wybór tej właśnie książki nawiązuje do Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, które przypada 20 września.
W trakcie spotkania dzieci zwiedziły wszystkie sale biblioteczne, poznając różnorodne działy i regały pełne książek. Duże wrażenie zrobiła na nich również Izba tradycji kulturalnej – niewielkie muzeum znajdujące się w budynku biblioteki. Eksponaty związane z lokalną historią, dawnymi zwyczajami i przedmiotami codziennego użytku wzbudziły ogromne zaciekawienie i wiele pytań.
Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem i obietnicą, że jeszcze tu wrócą. To było bardzo ciekawe przedpołudnie, pełne inspiracji i pierwszych kroków w stronę czytelniczej przygody!
Do zobaczenia!
materiał: Biblioteka w Sicienku
Czytaj również
- Przedszkolaki z Sicienka przekazały świąteczne życzenia wójtowi
- Z wizytą w bibliotece. Mali odkrywcy poznawali świat książek i tradycji
- Zabawa z dziećmi "w bezpieczeństwo". Policjanci z wizytą w przedszkolu
- Wizyta policjantów w przedszkolu. Prelekcje o bezpieczeństwie
- Dień Ziemi w naszej gminie. Przedszkolaki nie zapominają
Dodaj komentarz
Słynna "noc teczek". Lustracja zablokowana na długie lata
4 czerwca 1992 roku doszło do słynnej "nocy teczek" i #upadku rządu Jana Olszewskiego.
(czytaj więcej)Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesje do 4 ołtarzy
Dzisiaj katolicy w całej Polsce obchodzą uroczystość #Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wierni publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
(czytaj więcej)Tradycja Bożego Ciała. Brzoza jako znak życia i błogosławieństwa
Brzózki są jednym z najbardziej charakterystycznych #symboli uroczystości Boże Ciało w Polsce. W dniu tego święta wierni dekorują nimi ołtarze polowe, trasy procesji oraz swoje domy. Tradycja ta jest głęboko zakorzeniona w kulturze ludowej i religijnej, a jej znaczenie wykracza poza samą dekorację.
(czytaj więcej)Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki
13 maja 1901 r. urodził się rotmistrz# Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!