Dziś mamy 4 lutego 2026, środa, imieniny obchodzą:
20 października 2025

Noc Bibliotek. Kreatywne warsztaty i zabawy dla uczestników

fot. Biblioteka w Sicienku

fot. Biblioteka w Sicienku

17 października w naszej Bibliotece w Sicienku zrobiło się wyjątkowo #magicznie! Dzieci spotkały się, by wspólnie świętować Noc Bibliotek 2025, a w programie nie zabrakło kreatywnej zabawy, śmiechu i filmowych emocji.

Na początek uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których ozdabiali szablony księżyca — do dyspozycji mieli guziki, perełki, wstążki, cekiny i kolorowe karteczki. Każdy księżyc był inny, a wszystkie razem stworzyły przepiękną, błyszczącą galerię nocnego nieba!

Następnie przyszedł czas na książkowe memory — zabawę w odnajdywanie par okładek i odgadywanie tytułów. Dzieci wykazały się świetną pamięcią i znajomością literatury!

Nie zabrakło też śmiechu podczas gry „Kim jestem?” – w wersji literackiej. Każdy z graczy musiał zgadnąć, w jaką postać z książki się wcielił, zadając pytania i analizując podpowiedzi kolegów i koleżanek.

Na zakończenie wieczoru uczestnicy zasiedli wygodnie z pizzą i popcornem, by obejrzeć film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”. To był świetny finał pełnego wrażeń i dobrej zabawy wieczoru!

Dziękujemy wszystkim małym detektywom, artystom i miłośnikom książek za wspólnie spędzony czas!

Do zobaczenia za rok podczas kolejnej Nocy Bibliotek!

materiał: Biblioteka w Sicienku

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim #obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom. Zosia i Nikodem w czołówce

Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona# nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.

(czytaj więcej)
0

Dwóch spichlerzy nie udało się uratować. Pomagali strażacy z Nakła i Szubina

5 lutego 1960 roku. #Wydarzenia tamtego dnia spowodowały olbrzymią stratę dla Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Śnieżny Księżyc rozświetli niebo. Lutowa pełnia

Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.

(czytaj więcej)