Dziś mamy 6 stycznia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 stycznia 2025

Sylwestrowy koncert w Toruniu. Podstawiono pociągi specjalne

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Cztery miliony osób powitało nowy rok #podczas „Sylwestrowej mocy przebojów” z Polsatem bawiąc się na toruńskim rynku i przed ekranami telewizorów. O północy z rozświetlonej zbudowanej specjalnie na tę okazję gigantycznej sceny noworoczne życzenia uczestnikom koncertu złożył marszałek Piotr Całbecki.

– Dziś moc noworocznych życzeń płynie z Rynku Staromiejskiego w Toruniu. Wszystkim mieszkańcom Kujaw i Pomorza życzę, by nowy rok przyniósł samo dobro oraz siłę do przezwyciężania wszelkich trudności, a przede wszystkim zdrowia i pomyślności. Do siego roku! – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Wydarzenie doskonale promowało nasz region. Prowadzący „Sylwestrową moc przebojów” w trakcie koncertu przedstawili kilkumilionowej widowni najciekawsze miejsca województwa.

Nareszcie świat zaczyna w zgodzie żyć magiczną czując noc – śpiewał w finale koncertu pochodzący z Torunia wokalista Sławek Uniatowski. Na scenie wystąpili także Maryla Rodowicz, Kayah, Anna Wyszkoni, Doda, Julia Żugaj, Smolasty, Skolim, Lady Pank, Kombii, Golec uOrkiestra, Enej i Zenek Martyniuk.

Koncert śledziło podczas transmisji telewizyjnej i internetowej 3 miliony osób, a o północy nowy rok z Polsatem witało ponad 4 mln widzów. Publiczność obejrzała również artystyczny pokaz dwustu oświetlonych dronów.

Uczestników wydarzenia spoza Torunia w nocy (1 stycznia) odwiozło do domów sześć pociągów specjalnych spółek Arriva RP i Polregio zamówionych przez samorząd województwa. Składy odjechały w kierunku Nakła nad Notecią, Tucholi, Mogilna, Jabłonowa Pomorskiego, Skępego (powiat lipnowski) i Kalisk Kujawskich (powiat włocławski) bezpiecznie odwożąc pasażerów do ponad siedemdziesięciu miejscowości w regionie.

Oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Tylko w kierunku Bydgoszczy odjechało ponad pół tysiąca uczestników sylwestrowej zabawy. Nad bezpieczeństwem pasażerów w drodze na stacje czuwała policja, natomiast na samych dworcach i peronach o porządek dbali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie# systemu, który ułatwi służbom ratowniczym dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)